2017 09 20 22 3MK jesienna 0012017 09 20 22 3MK jesienna 023  Te tajemnicze słowa towarzyszyły 3MK w Toruniu, mieście tajemnic i niespodzianek. Najpierw wybraliśmy się w cudowną podróż, odkrywaliśmy tajemnice Ziemi, potem - kosmosu. Poznaliśmy dokonania najsławniejszego torunianina - Mikołaja Kopernika. Chwila prawdy czekała nas pod Krzywą Wieżą, nagle przypominały nam się dawne kłamstewka, to przez nie dane nam było utrzymać się przy ścianie wieży tak krzywej, jak grzech krzyżaka...


Poznaliśmy historię dzwonu Tuba Dei i flisaka, co zaczarował żaby. Wybróbowaliśmy, jak działają maszyny oblężnicze w pozostałościach dawnego zamku krzyżackiego, pobaliśmy się w sali strachu i odkryliśmy, co bracia zakonni robili w gdanisku. Po zmroku widowisko "Komturia" uzmysłowiło nam, skąd się w Polsce wzięli bracia Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie i jakie były ich losy przez wieki.


2017 09 20 22 3MK jesienna 008Następnego dnia spędziliśmy przedpołudnie w Młynie Wiedzy, robiąc doświadczenia, próby, symulacje, animacje. Potem zajęliśmy się piernikami - przygotowaniem własnych, poznaniem historii największej fabryki w mieście, a podczas zwiedzania pogryzaliśmy katarzynki.


Naszą wiedzę zweryfikowaliśmy przed wyjazdem w Domu Legend Toruńskich. Było dużo śmiechu i zabawy, troszkę strachu. Na koniec szkoły jesiennej w Domu Eskenów podsumowaliśmy naszą wiedzę o Ziemi Chełmińskiej.

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej