2019 03 31 przyroda kl6 003Przez kilka ostatnich tygodni na lekcjach przyrody poznawaliśmy cechy krajobrazów i klimatów różnych regionów świata. Wędrowaliśmy przez tropikalne lasy Amazonii, strefę sawann afrykańskich, poznawaliśmy problemy ludzi mieszkających w strefie Sahelu. 

 2019 03 31 przyroda kl6 007

Podczas zajęć słuchaliśmy prezentacji przygotowanych przez uczniów, oglądaliśmy filmy przyrodnicze. Urozmaiceniem zajęć były karty pracy w formie „wycieczek palcem po mapie”. W ten sposób objechaliśmy i poznaliśmy rejon Basenu Morza Śródziemnego. 

 

Kolejne lekcje dotyczyły strefy umiarkowanej, w której mieszkamy, strefy borealnych lasów liściastych – tajgi, tundry. Na zakończenie działu zajęliśmy się rejonami polarnymi oraz poznaliśmy historię wyścigu Amundsena i Scotta na biegun południowy.

 

Podsumowując ostatnie lekcje, wcieliliśmy się w dziennikarzy i przeprowadzaliśmy wywiady z mieszkańcami różnych stref klimatyczno-krajobrazowych. W pracach tych mieliśmy wykazać się jak największą wiedzą, na temat wybranego przez nas regionu.

 


 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej