20190527 31 TEATRALNA 0720190527 31 TEATRALNA 08Nasza liczna grupa miała poważne zadanie: w sposób przystępny i interesujący przedstawić mity greckie naszym kolegom i koleżankom z innych grup.


Najpierw poznaliśmy zasady działania teatru w starożytności i zaplanowaliśmy ciężką pracę. Codziennie wieczorem mieliśmy pokazać spektakl dla naszych widzów, a mieliśmy na przygotowanie się tylko jeden dzień. Można nas nazwać "teatrem błyskawicznym".

Pierwszego dnia pokazaliśmy spektakl aktorki w dwóch aktach: "Puszka Pandory" i "Meleager i Atalanta".

Drugiego dnia pokazaliśmy straszną historię "Orfeusza i Eurydyki" oraz historię powstania pór roku w micie "Hades i Kora". Tym razem założyliśmy maski, wykonane przez nas własnoręcznie i staraliśmy się grać ruchem ciała i gestem.
20190527 31 TEATRALNA 06

W trzecim dniu zdecydowaliśmy się na trudną technikę teatru cieni i przy pomocy tekturowych figurek pokazaliśmy historię Jazona i Argonautów w wyprawie po złote runo. To co było widać na ekranie było ruchomym obrazem, który tworzył w wyobraźni widza iluzję prawdziwych morskich przygód. Za ekranem jednak odbywała się trudna praca całego zespołu. Zdjęcia pokazują jak wyglądały obie strony ekranu. Nasza publiczność była bardzo wspierająca i dostaliśmy gromkie brawa.

Oprócz przygotowania sztuk spacerowaliśmy w okolicy Bukowca, oraz byliśmy na wycieczkach do Cerkwi w Górzance, na Zaporze w Solinie, W Muzeum Bojków, oraz w drodze powrotnej byliśmy w Zamku w Baranowie Sandomierskim. Wróciliśmy zmęczeni i zadowoleni.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA DWÓCH GALERII :) 

 

GALERIA 1

 

 

GALERIA 2

 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej